Ohita navigaatio

Keitä olemme

Alueyhdistyksen hallitus

Alueyhdistyksen hallitus valitaan joka toinen vuosi. Hallituksessa  on 20 jäsentä ja puheenjohtaja

Alueasiantuntija

OAJ:n edustaja alueella yhdessä puheenjohtajan kanssa

Sopimusedunvalvoja

  • paikallisten palkkausjärjestelmien kartoittaminen, seuraaminen ja kehittäminen
  • jäsenyhdistysten ja aktiivitoimijoiden tukihenkilö alueella

Koulutuspoliittinen vaikuttaja

  • tukee hallituksen koulutuspoliittisista vaikuttamistyötä
  • verkostoituu ja pitää yhteyttä toiminta-alueen yhteistyötahoihin
  • toimii kiinteässä yhteistyössä alueyhdistyksen puheenjohtajan ja hallituksen kanssa

OAJ Uusimaan alueasiantuntija on Ilkka Miettinen, ilkka.miettinen@edu.kerava.fi

Hallituksen varsinaiset jäsenet

Tuomo Suihkonen

Puheenjohtaja +358 403 183 303 suihkonentuomo@gmail.com

Tuire Arpalahti

Hallituksen varsinainen jäsen tuire.arpalahti@kolumbus.fi

Tellervo Hiirikoski

Hallituksen varsinainen jäsen tellervo.hiirikoski@luksia.fi

Lea Hirvasniemi-Haverinen

Hallituksen varsinainen jäsen lea.hirvasniemi-haverinen@nurmijarvi.fi

Rabbe Johansson

Hallituksen varsinainen jäsen

Riitta-Kaisa Kosonen

Varapuheenjohtaja riittakaisa11@gmail.com

Pirjo Leväniemi

Varapuheenjohtaja

Ville Leppäniemi

Hallituksen varsinainen jäsen ville.leppaniemi@edu.jarvenpaa.fi

Sebastian Lindqvist

Hallituksen varsinainen jäsen sebastian.lindqvist@porvoo.fi

Janne Louhi

Sihteeri louhi.janne@gmail.com

Minna Mouhu

Hallituksen varsinainen jäsen minnamouhu@gmail.com

Katja Mäkinen

Hallituksen varsinainen jäsen

Johanna Olli

Hallituksen varsinainen jäsen

Panu Pesonen

Hallituksen varsinainen jäsen

Paula Pulkkinen

Hallituksen varsinainen jäsen pulkkinen.paulas@gmail.com

Katja Rihu-Lehtinen

Hallituksen varsinainen jäsen

Leena Roos

Hallituksen varsinainen jäsen leena.roos@pp.inet.fi

Eija Räsänen

Hallituksen varsinainen jäsen

Teemu Tamminen

Hallituksen varsinainen jäsen

Sirpa Tikkanen

Hallituksen varsinainen jäsen sirpa.tikkanen@eduaskola.fi

Virve Virta

Hallituksen varsinainen jäsen virve.virta@lohja.fi

Hallituksen varajäsenet

Leena Aaltonen

Hallituksen varajäsen

Tiina Ahokas

Hallituksen varajäsen

Vappu Heikkinen

Hallituksen varajäsen

Ulla Hyttinen

Hallituksen varajäsen

Kirsi Isoranta

Hallituksen varajäsen

Mika Juurijoki

Hallituksen varajäsen

Taina Kaasalainen

Hallituksen varajäsen

Sari Koivula

Hallituksen varajäsen

Sanna Kuivalainen

Hallituksen varajäsen

Julieth Leinola-Eskola

Hallituksen varajäsen

Laura Lähteenmäki

Hallituksen varajäsen

Anna-Liisa Löppönen

Hallituksen varajäsen

Ilkka Miettinen

Hallituksen varajäsen

Maisa Niemiaho

Hallituksen varajäsen

Mikko Niiniluoto

Hallituksen varajäsen

Tiina Peltoniemi

Hallituksen varajäsen

Ville Pesonen

Hallituksen varajäsen

Ann-Britt Romar

Hallituksen varajäsen

Ilkka Sahlberg

Hallituksen varajäsen

Hanna Viitaniemi-Levola

Hallituksen varajäsen

OAJ Uudenmaan alueen valtuutetut ja OAJ:n hallituksen jäsenet

Kirsi Contursi (YSI, Hyvinkää)

Valtuutettu, OAJ:n hallituksen jäsen kirsi.contursi@hyvinkaa.fi

Lea Hirvasniemi-Haverinen (YSI, Nurmijärvi)

Valtuutettu lea.hirvasniemi-haverinen@nurmijarvi.fi

Riitta-Kaisa Kosonen

Valtuutettu (VOL)

Yrjö Kangas (YSI, Vihti)

Valtuutettu yrjo.kangas@vihti.fi

Janne Louhi (YSI, Lohja)

Valtuutettu

Paula Pulkkinen (YSI, Porvoo)

Valtuutettu pulkkinen.paulas@gmail.com

Maarit Rahkola (OAO)

OAJ:n hallituksen jäsen

Tuomo Suihkonen (YSI, Kerava)

Valtuutettu suihkonentuomo@gmail.com

Markku Tikkanen (YSI, Karkkila)

Valtuutettu 0447674812 markku.tikkanen@karkkila.fi

Teija Punkki (OAO, Hyvinkää)

Valtuutettu teija.punkki@hyria.fi

Sari Sirniö (LTO)

Valtuutettu

Sebastian Lindqvist (FSL, Porvoo)

Valtuutettu sebastian.lindqvist@porvoo.fi