Ohita navigaatio

Keitä olemme

Alueyhdistyksen hallitus

Alueyhdistyksen hallitus valitaan joka toinen vuosi. Hallituksessa  on 18 jäsentä ja puheenjohtaja

Alueasiamies

OAJ:n edustaja alueella yhdessä puheenjohtajan kanssa

Sopimusedunvalvoja

  • paikallisten palkkausjärjestelmien kartoittaminen, seuraaminen ja kehittäminen
  • jäsenyhdistysten ja aktiivitoimijoiden tukihenkilö alueella

Koulutuspoliittinen vaikuttaja

  • tukee hallituksen koulutuspoliittisista vaikuttamistyötä
  • verkostoituu ja pitää yhteyttä toiminta-alueen yhteistyötahoihin
  • toimii kiinteässä yhteistyössä alueyhdistyksen puheenjohtajan ja hallituksen kanssa

OAJ Uusimaan alueasiamies on Ilkka Miettinen, ilkka.miettinen@edu.kerava.fi

Hallituksen varsinaiset jäsenet

Tuomo Suihkonen

Puheenjohtaja +358 403 183 303 suihkonentuomo@gmail.com

Eva-Stina Törnroos

Varapuheenjohtaja +358 505 383 431 eva.tornroos@sipoo.fi

Leena Roos

Varapuheenjohtaja leena.roos@pp.inet.fi

Ilkka Miettinen

Alueasiamies ilkka.miettinen@edu.kerava.fi

Kirsi Contursi

Sihteeri +358 400 260 170 kirsi.contursi@hyvinkaa.fi

Tuire Arpalahti

Hallituksen varsinainen jäsen tuire.arpalahti@kolumbus.fi

Tellervo Hiirikoski

Hallituksen varsinainen jäsen tellervo.hiirikoski@luksia.fi

Lea Hirvasniemi-Haverinen

Hallituksen varsinainen jäsen +358 405 953 956 lea.hirvasniemi-haverinen@nurmijarvi.fi

Antti Honkanen

Hallituksen varsinainen jäsen +358 403 144 413 antti.honkanen@tuusula.fi

Jari Hourula

Hallituksen varsinainen jäsen +358 504 397 684 jari.hourula@keuda.fi

Kari Hämäläinen

Hallituksen varsinainen jäsen +358 503 609 262 kari.hamalainen@hyria.fi

Yrjö Kangas

Hallituksen varsinainen jäsen yrjo.kangas@vihti.fi

Riitta-Kaisa Kosonen

Hallituksen varsinainen jäsen riittakaisa11@gmail.com

Ville Leppäniemi

Hallituksen varsinainen jäsen +358405264062 ville.leppaniemi@edu.jarvenpaa.fi

Sebastian Lindqvist

Hallituksen varsinainen jäsen sebastian.lindqvist@porvoo.fi

Janne Louhi

Hallituksen varsinainen jäsen louhi.janne@gmail.com

Minna Mouhu

Hallituksen varsinainen jäsen minnamouhu@gmail.com

Paula Pulkkinen

Hallituksen varsinainen jäsen pulkkinen.paulas@gmail.com

Sirpa Tikkanen

Hallituksen varsinainen jäsen sirpa.tikkanen@eduaskola.fi

Virve Virta

Hallituksen varsinainen jäsen virve.virta@lohja.fi

Hallituksen varajäsenet

xx

Hallituksen varajäsen

xx

Hallituksen varajäsen

xx

Hallituksen varajäsen

xx

Hallituksen varajäsen

xx

Hallituksen varajäsen

xx

Hallituksen varajäsen

xx

Hallituksen varajäsen

xx

Hallituksen varajäsen

xx

Hallituksen varajäsen

xx

Hallituksen varajäsen

xx

Hallituksen varajäsen

xx

Hallituksen varajäsen

xx

Hallituksen varajäsen

xx

Hallituksen varajäsen

xx

Hallituksen varajäsen

xx

Hallituksen varajäsen

xx

Hallituksen varajäsen

OAJ Uudenmaan alueen valtuutetut

Sari Aksberg (YSI, Järvenpää)

Valtuutettu sari.aksberg@jarvenpaa.fi

Kirsi Contursi (YSI, Hyvinkää)

Valtuutettu kirsi.contursi@hyvinkaa.fi

Lea Hirvasniemi-Haverinen (YSI, Nurmijärvi)

Valtuutettu lea.hirvasniemi-haverinen@nurmijarvi.fi

Yrjö Kangas (YSI, Vihti)

Valtuutettu yrjo.kangas@vihti.fi

Janne Louhi (YSI, Lohja)

Valtuutettu

Paula Pulkkinen (YSI, Porvoo)

Valtuutettu pulkkinen.paulas@gmail.com

Tuomo Suihkonen (YSI, Kerava)

Valtuutettu suihkonentuomo@gmail.com

Teija Punkki (OAO, Hyvinkää)

Valtuutettu teija.punkki@hyria.fi

Säde Heikinheimo (OAO)

Valtuutettu sade.heikinheimo@pp.inet.fi

Sari Sirniö (LTO)

Valtuutettu

Sebastian Lindqvist (FSL, Porvoo)

Valtuutettu sebastian.lindqvist@porvoo.fi

xx

Valtuutettu

xx

Valtuutettu

xx

Valtuutettu

xx

Valtuutettu

xx

Valtuutettu

xx

Valtuutettu

xx

Valtuutettu