Jäsenyhdistykset:

OAJ:N ASKOLAN JA PUKKILAN PAIKALLISYHDISTYS RY
Puheenjohtaja: Sirpa Tikkanen
sirpa.tikkanen@eduaskola.fi
Jäseniä 91 kokousedustajia 2
Sihteeri:Erja Alanko
erja.alanko@eduaskola.fi
nettisivut: www.bit.ly/askola-pukkila

OAJ:N HANGON PAIKALLISYHDISTYS RY - OAJ:S LOKALFÖRENING I HANGÖ RF
puheenjohtaja: Olli Mustonen
olli.mustonen@hanko.fi
mustonen.olli@gmail.com
jäseniä 109 kokousedustajia 2

OAJ:N HYVINKÄÄN OPETTAJIEN PAIKALLISYHDISTYS RY
nettisivut: www.oajhyvinkaa.fi
Puheenjohtaja: Laura Lähteenmäki
laura.lahteenmaki@edu.hyvinkaa.fi
oajhyvinkaa@gmail.com
Sihteeri: Niina Nordlund
niina.nordlund@edu.hyvinkaa.fi
jäseniä 616 kokousedustajia 10

OAJ:N JÄRVENPÄÄN PAIKALLISYHDISTYS RY
nettisivut: http://www.oaj-jarvenpaa.net/
puheenjohtaa: Seppo Rantanen
seppo.rantanen@jarvenpaa.fi
jäseniä 512 kokousedustajia 9
Sihteeri:Sari Koivula
sari.koivula@jarvenpaa.fi

OAJ:N KARKKILAN PAIKALLISYHDISTYS RY
Nettisivut: https://peda.net/yhdistykset/karkkilan-opettajat
Puheenjohtaja: Mia Jahtisaari
mia.jahtisaari(a)karkkila.fi
jäseniä 100 kokousedustajia 2

OAJ:N KEUDA-OPETTAJAT PAIKALLISYHDISTYS RY
Nettisivut: www.keuda.fi
Puheenjohtaja: Jari Hourula
jari.hourula(a)keuda.fi

OAJ:N KERAVAN OPETUSALAN PAIKALLISYHDISTYS RY
kotisivut: http://oaj-kerava.com/
puheenjohtaja: Tuomo Suihkonen
tuomo.suihkonen(a)kerava.fi
jäseniä 409 kokousedustajia 7

OAJ:N KIRKKONUMMEN PAIKALLISYHDISTYS - OAJ:S LOKALFÖRENING I KYRKSLÄTT RF
puheenjohtaja: Ilkka Sahlberg
ilkka-sahlberg(a)kirkkonummi.fi
jäseniä 553 kokousedustajia 10

OAJ:N LOHJAN PAIKALLISYHDISTYS RY
kotisivut: http://loop.lohja.kotisivukone.com
puheenjohtaja: Ulla Hyttinen

ulla.hyttinen@edu.lohja.fi
jäseniä 730 kokousedustajia 14

OAJ:n LOVIISAN PAIKALLISYHDISTYS RY
puheenjohtaja: Alexander Smeds
alexander.smeds(a)edu.loviisa.fi
sihteeri: Eveliina Passi
eveliina.passi@edu.loviisa.fi
jäseniä 201 kokousedustajia 4

OAJ:N MÄNTSÄLÄN OPETUSALAN PAIKALLISYHDISTYS RY
Kotisivut: http://www.mopy.fi
puheenohtaja: Johanna Olli
johanna.olli@edu.mantsala.fi

sihteeri: Anna Lindell
anna.lindell@edu.mantsala.fi

jäseniä 267 kokousedustajia 5

OAJ:N NURMIJÄRVEN PAIKALLISYHDISTYS RY
nettisivut: https://sites.google.com/site/nupaverkkosivut
Puheenjohtaja:Laura Vasamaa
laura.vasamaa@nurmijarvi.fi
jäseniä 585 kokousedustajia 10

OAJ:N PORNAISTEN PAIKALLISYHDISTYS RY
puhenjohtaja: Katja Husari
katja.husari@edu.pornainen.fi
jäseniä 60 kokousedustajia 2

OAJ:N PORVOON SEUDUN PAIKALLISYHDISTYS - OAJ:S LOKALFÖRENING FÖR BORGÅNEJDENS LÄRARE RY
puheenjohtaja: Jasse Nordlund
jasse.nordlund@gmail.com
jäseniä 1009 kokousedustajia 17

OAJ:N SIPOON PAIKALLISYHDISTYS RY - OAJ:S LOKALFÖRENING I SIBBO RF
puheenjohtaja: Eva-Stina Törnroos
eva.tornroos(a)sipoo.fi
jäseniä 261 kokousedustajia 5

OAJ:N TUUSULAN PAIKALLISYHDISTYS RY
puheenjohtaja: Katja Mäkinen
katja.makinen(a)tuusula.fi
jäseniä 535 kokousedustajia 9

OAJ:N VIHDIN OPETTAJAT RY
Kotisivut: vihdinopettajat.com
puheenjohtaja: Leila Juote
leila.juote(a)vihti.fi
jäseniä 405 kokousedustajia 7

OAJ:N RAASEPORIN PAIKALLISYHDISTYS RY - OAJ:S LOKALFÖRENING I RASEBORG RF
nettisivut: http://karjaanseudunoay.kotisivukone.com/
puheenjohtaja: Kristiina Peltomaa
kristiina.peltomaa(a)raasepori.fi
jäseniä 424 kokousedustajia 8

OAJ:N SPESIAN PAIKALLISYHDISTYS
puheenjohtaja: Aki Mikkonen
aki.mikkonen@spesia.fi
jäseniä 123

POHJOIS-UUDENMAAN AIKUISOPETTAJAT RY
puheenjohtaja: Harri Heikkinen
harri.heikkinen(a)tts.fi
sihteeri: Heikki Salo
heikki.salo(a)tts.fi
jäseniä 64 kokousedustajia 2

OAJ:N LUKSIAN PAIKALLISYHDISTYS
puheenjohtaja: Heidi Häyrinen
heidi.hayrinen(a)luksia.fi
jäseniä 134 kokousedustajia 3

OAJ:N HYRIAN OPETTAJAT RY
nettisivut: www.oajhyria.fi
puheenjohtaja: Teija Punkki
teija.punkki(a)hyria.fi
jäseniä 227 kokousedustajia 4

FINLANDS SVENSKA LÄRARFÖRBUND FSL RF
FSL:n jäsenet kuuluvat yhdistykseemme paikallisyhdistystensä kautta

AXXELL LÄRARE- OPETTAJAT
Puheenjohtaja: Petra Baarman
petra.baarman@axxell.fi
044 7397631